Испания удари Сърбия с 81:69 и нанесе първа загуба на балканците на световното първенство по баскетбол в Китай, печелейки първото място в група J, като и двата тима продължават напред.
Сърбите бяха фаворит в мача, но те бяха надиграни от съперника и след поражението останаха втори в групата си, което почти сигурно ще ги прати в потока на САЩ и ще срещнат американците още на полуфиналите.
Испанците направиха страхотна втора четвърт, спечелена с 32:17 и наваксаха изоставането си от първата, като на почивката водеха с 45:37. Сърбите вкараха само 2 тройки в първите 20 минути срещу 7 за съперника, което бе решаващо.
В третата четвърт разликата пак стана двуцифрена, а и мачът се изнерви, като Никола Йокич бе изгонен за неспортсменско и техническо нарушения. Преднината стана 18 точки след тройка на Марк Гасол за 57:39, а след това и 21 при 63:42. Все пак преди последния период авансът бе намален до 67:56.
В него обаче усилията на сърбите не дадоха резултат и в нито един момент те не успяха да се доближат застрашително до противника си, който спокойно стигна до успеха.
Рики Рубио поведе победителите с 19 точки, а Виктор Клавер добави 14. Богдан Богданович вкара 26 за Сърбия, но само с 3 тройки на сметката си, хората на Саша Джорджевич бяха обречени.
В друг двубой Аржентина срази Полша с 91:65 в директен спор за първото място в група I, след като и двата тима си бяха осигурили място на 1/4финалите.








Венера носи любов и хармония на 3 зодии в периода 8-14 юни
Рецепта за печени чушки с доматен сос
Момче на 19 години загина в тежка катастрофа край село Борово
Ескалация на напрежението: Иран изстреля ракети срещу Израел
Министерство на отбраната: Американските самолети временно са излетели от страната
Илин Димитров: Туристическият сезон по Черноморието започва по-късно
Защо Michelin създаде 10-колесен Citroën с два V8 двигателя
Петно под колата в жегата – трябва ли да се притеснявате
Колата, която променя цвета си, вече не е научна фантастика
Най-скъпите катастрофи в историята
Българи с престижни международни квалификации по УШУ в Италия
Шамил Мамедов спечели сребро в Монголия
Нови два медала за представителите на ТК Ахил на турнира за "Купата на Президента"
СК „ХОУП“ спечели 23 медала и второ място на AGF Варна 2026
Нарушената мозъчна пластичност при аутизъм може да е обратима
Кои лекарства за кръвно се понасят по-добре според нов анализ
Таргетна терапия удължава живота при платинум-резистентен рак на яйчниците
Как да се предпазим от хепатит A по време на почивка?
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар